ایده و خلاقیت

حل مشکلات بازاریابی با کوچ

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰
دسته ها:

در این مطلب برای آموزش بازاریابی و یافتن حل مشکلات بازاریابی همراه ما باشید .

ما همه در بزنگاه­ های مختلف زندگی با مشکلات زیادی رو به ‌رو می‌شویم. برای پشت سر گذاشتن این مشکلات، نیازمند آموزش و راهنمایی هستیم. در واقع، برای پیشرفت در کسب و کارمان و عبور از چالش‌ها و مشکلات، باید مهارت‌ها و توانایی‌هایمان را تقویت کنیم. در این زمان‌ها، بسیاری از افراد به خانواده خود مراجعه می‌کنند، زیرا باور دارند که خانواده بهترین شناخت را از آن‌ها دارد و می‌توانند بهترین راهنمایی را ارائه دهند. اما، این راهنمایی ممکن است صحیح نباشد و باعث دور شدن فرد از هدفش شود.

زیرا با گذشت زمان موانع از بین نمی روند بلکه باید حتما نحوه مقابله با چالش‌ها و مشکلات را از راه مشورت با افراد و مشاوران راه‌بلد و خبره یاد گرفت. بنابراین در مواقع بحران از توانایی‌ها، دقت و تمرکز افراد بسیار کاسته می‌شود در چنین موقعیت هایی تصمیم‌گیری غلط است و باید حتما از کوچ کسب و کار مشورت بخواهید. به نظر شما چگونه کوچینگ سازمانی به آموزش بازاریابی و حل مشکلات بازاریابی کمک می‌کند؟

در این مطلب برای آموزش بازاریابی و یافتن حل مشکلات بازاریابی همراه ما باشید .

کوچینگ سازمانی چیست؟

اگر دیگر مقالات مربوط به کوچینگ که پیش تر در سایت منتشر کردیم را خوانده باشید؛ می‌دانید که کوچینگ فردی بر روی بهبود زندگی یک فرد در زاویه های مختلف تمرکز دارد. همینطور کوچینگ کسب و کار بر روی بهبود بیزینس و کسب و کار یک فرد تمرکز دارد. اما در کوچینگ سازمانی، تمام شرکت یا سازمان به عنوان یک شخص در نظر گرفته می‌شود و هدف جلسات کوچینگ بر اساس نیازهای آن مشخص می‌شود. بهتر است که این طور بگویم:

کوچینگ سازمانی، یک فرآیندی ست که با کمک یک یا چند مربی همه افراد یک سازمان برای دستیابی به هدفی مشترک تعلیم داده می‌شوند.

چه چشم اندازی در کوچینگ سازمانی دنبال می‌شود؟

همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم؛ همواره کوچینگ سازمانی با چشم اندازی مشترک انجام می‌شود. اما این اهداف چه می‌تواند باشد؟ در ادامه به انواع این اهداف اشاره خواهیم کرد:

 • حل مشکلات بازاریابی
 • بالا بردن بازدهی نیروهای سازمان
 • تعیین اهداف یا همسو نمودن ارزش‌ها،
 • کاهش تنش‌های موجود در سازمان
 • افزایش فروش سازمان
 • افزایش حس اعتماد
 • افزایش نگهداشت و وفاداری نیروهای سازمان
 • افزایش سطح ارتباطات میان نیروهای سازمان
 • افزایش انگیزه نیروهای سازمان

کوچینگ

چگونه با کمک کوچ از مشکلات و چالش‌های بازاریابی عبور کنیم؟

کوچ را با عنوان یک الگو انتخاب کنید زیرا الگوها نقش بسیار مهمی برای مغناطیسی کردن ذهنشما  با کیفیت‌ها و خصوصیاتی که آرزو دارید در خودتان رشد و پرورش بدهید دارند. شخصی را به عنوان کوچ انتخاب کنید که اگر احساس کردید در موقعیت سخت و دشواری قرار دارید بتوانید به او مراجعه کنید.

از تکنیک‌ها و استراتژی هایی که می‌تواند به همه ما در مسیر رشد و بهبود در شغل‌مان کمک کند، دوره آموزش کوچینگ است. در این دوره به شما آموزش داده می‌شود که با کمک مربی و با استفاده از یک سری ابزارها و تجربیات، بتوانید به درک عالی و عمیقی از خود و موقعیت تان برسید و با همه راه‌کارهایی که مربی پیشنهاد می‌دهد خودتان مسیر درست را انتخاب کند.

چگونه کوچ مشکلات را حل می‌کند؟

کوچینگ مزایای بسیار زیادی دارد که باعث می‌شود به یک مربی کاملا حرفه‌ای تبدیل شوید. در این قسمت به برخی از مزایای داشتن یک کوچ اشاره خواهیم نمود.

 • صرفه‌جویی در وقت و هزینه
 • افزایش اعتماد به نفس شخص و رشد فردی و سازمانی
 • کمک به اطرافیان
 • آگاه شدن از توانایی‌های فرد و ایجاد تعهد و مسئولیت‌پذیری

تقویت چنین ویژگی‌هایی باعث پیشرفت شما در کسب و کار می‌شود. از دیگر مزایای آن می‌توان به بالا رفتن و افزایش قدرت حل مسئله و توانایی فکر کردن اشاره کرد.

کوچینگ به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و مهارت‌های خود را شناسایی کنید و فرصت بیشتری برای رشد و پیشرفت در کسب و کار و زندگی خود داشته باشید.

در واقع کوچ تنها راهنما و مشاور است و وظیفه دارد که ذهن مراجع را برای یافتن راه‌حل در مواجهه با مشکلات و چالش‌ها آماده کند. این آماده‌سازی‌ و آشناییت با مسائل، با پرسش سوالات متفاوت و شنیدن موثر صورت می‌گیرد.

در زیر چندین مرحله برای آموزش بازاریابی با کوچ را بررسی خواهیم کرد:

 1. تعیین اهداف
 2. تعیین اهداف بازاریابی
 3. ارزیابی وضعیت فعلی
 4. استفاده از تکنیک‌ها و استراتژی های کوچینگ
 5. اجرای استراتژی
 6. ارزیابی و پیگیری

با آموزش در حوزه بازاریابی، شما قادر خواهید بود بهبود قابل توجهی در عملکرد و عملکرد بازاریابی خود داشته باشید. همچنین، کوچینگ می‌تواند به شما در یافتن راه‌حل‌های خلاقانه و نوآورانه برای پیشروی کسب و کارتان کمک کند.

سخن آخر

در این مقاله به طور جامع درباره روش‌هایی که کوچ برای حل مشکلات استفاده می‌کند، صحبت کردیم. همچنین، اشاره کردیم که با حضور در دوره‌های کوچینگ می‌توانید تبدیل به یک مربی حرفه‌ای شوید که توانایی حل چالش‌ها و مشکلات مختلف را دارد. برای این منظور، می‌توانید در دوره‌های کوچینگ ارائه شده توسط مجموعه آکادمی دیجیتال مارکتینگ پمو شرکت کنید.

برچسب ها:
بازاریابی
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات مجالس
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید