ایده و خلاقیت

بهترین سالن های همایش و کنفرانس تهران

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
تعداد رای‌دهندگان:
۳
۴.۷
دسته ها:

آیا قصد برگزاری همایش دارید اما نمیدانید بهترین سالن های همایش و کنفرانس تهران کجاست؟ ما لیست بهترین سالن های همایش را برایتان جمع آوری کرده ایم، پس همراه ما باشید.

فهرست موضوعات

اگر برگزار کننده همایش، با مدیر اجرایی همایش باشید، حتما می‌دانید که برای انتخاب محل برگزاری همایش، چالش‌های بسیاری وجود دارد. لیست سالن های همایش را کجا می‌توان دید؟ بهترین سالن های همایش تهران کجا است؟ چطور می‌توان ارزیابی دقیقی از امکانات سالن های همایش تهران داشت؟ آیا خدماتی که سالن های همایش ارائه می‌دهند استاندارد و قابل قبول است؟ چگونه می‌توان به مرجع اطلاعات جامع، درخصوص سالن های همایش تهران دسترسی پیدا کرد؟

در این مقاله قصد داریم، بهترین سالن های همایش تهران را لیست کرده و امکانات آن‌ها را بررسی کنیم. برای اطلاع از امکانات هر سالن همایش و همچنین دسترسی به آدرس و تلفن سالن های همایش تهران، در ادامه همراه ما باشید.

 

بهترین سالن های همایش و کنفرانس تهران کجاست؟

بهترین سالن های همایش و کنفرانس تهران کجاست؟

معمولا در هر شهر، بنابر نیاز اجتماعی و علمی آن شهر، خدمات و امکاناتی ارائه می‌شود. شهر تهران نیز، به‌دلیل دارا بودن تعداد بسیار زیادی مرکز آموزش عالی، و نیاز علمی و تخصصی جامعه، به محل‌های مناسب برگزاری کنفرانس ها و همایش ها، سالن‌ های همایش و کنفرانس زیادی به‌وجود آمده‌است. گاهی برخی همایش‌ها یا کنفرانس‌ها، بین‌المللی هستند و افراد زیادی از کشورهای دیگر، در آن رویداد شرکت می‌کنند، همین موضوع، ضرورت وجود سالن های همایش و کنفرانس، مطابق با استانداردهای بین‌المللی را افزایش داده‌است. در ادامه به بررسی بهترین سالن های همایش و کنفرانس تهران می‌پردازیم.

 

مرکز همایش های بین‌ المللی سازمان صدا و سیما

مرکز همایش های بین‌ المللی سازمان صدا و سیما

اگر در حوزه برگزاری همایش‌ و کنفرانس فعال بوده‌باشید، حتما اسم مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما، به گوشتان خورده‌است. این سالن، یکی از بهترین و مجهزترین سالن های همایش و کنفرانس در تهران است، که با دارا بودن سالن‌های مختلف، جهت برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌ها مدنظر است. این سالن همایش، با رائه تجهیزات حرفه‌ای برای برگزاری استاندارد همایش‌ها و کنفرانس‌ها، همیشه مورد توجه برگزار کنندگان چنین رویدادهایی، بوده‌است. از ویژگی‌های مرکز همایش های سازمان صدا و سیما، قابلیت پخش زنده همایش‌ها  است. از دیگر امکاناتی که در این سالن می‌توانید مشاهده کنید، لابی چند منظوره‌ای است که برای برگزاری نمایشگاه‌ و غرفه‌سازی می‌توان از آن استفاده نمود. تالار خواجه نصیر، تالار مولانا، تالار شیخ مفید، تالار شیخ بهایی، تالارهای فیض و عطار، تالار ابن سینا، مجموعه مذاکرات، چایخانه سنتی، لابی‌‌های مختلف، تالار سفره‌خانه، تالار شمس و پارکینگ اختصاصی این مجموعه، از امکانات مرکز همایش سازمان صدا و سیما است، که با ظرفیت‌های مختلف و امکانات مختلف، توانایی برآورده کردن نیاز برگزارکنندگان رویدادهای علمی و تخصصی را، دارد. این امکانات، موجب می‌شود که شما باتوجه به نیاز خود،  هریک از سالن‌ها و تالارها را انتخاب کنید.

 

سالن

ظرفیت

تالار آمفی تئاتر خواجه نصیر

700 نفر

تالار آمفی تئاتر مولانا

350 نفر

تالار فیض  

162 نفر

تالار عطار  

162 نفر

تالار کنفرانس شیخ بهایی

85 نفر

تالار کنفرانس شیخ مفید

100 نفر

سالن مذاکرات  یک

70 نفر

سالن های  

70 نفر

تالار شمس  

1200 نفر

تالار سفره خانه  

300 نفر

تالار ابن سینا

200 نفر

تالار خورشید  

250 نفر

 

شماره تلفن مرکز همایش های صدا و سیما :۲۲۱۶۶۵۶۵ ۲۱

امور مشتریان : ۲۲۰۵۳۶۰۵-۶ ۲۱ ، ۲۲۱۶۶۵۰۵-۶ ۲۱

آدرس: ایران ، تهران، خیابان ولیعصر، جام جم ، مرکز همایش های بین المللی صداوسیما

اینستاگرام : https://www.instagram.com/iicc.ir/

نقشه گوگل: https://goo.gl/maps/f2bXbNYYW8XqngEHA

سطح سالن : Vip

 

 

سالن اجلاس سران کشور

سالن اجلاس سران کشور

 

سالن اجلاس سران کشور، که به سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آن را می‌شناسید، از مجهزترین سالن‌های همایش و کنفرانس در تهران است. ظرفیت این سالن، 1800 نفر است. این سالن، طبق استانداردهای بین‌المللی، در سال 1376 ساخته‌ شده‌است. سالن همایش اجلاس سران، دارای یک تالار بزرگ و مجهز است. علاوه بر تالار بزرگ، دو تالار کوچک‌تر با مساحت 300 متر، در این مجموعه ساخته شده‌است. معماری زیبای ایرانی، گچ‌بری‌های زیبا و طاقچه‌هایی که یادآور تهران قدیم است، بسیار موردتوجه بازدیدکنندگان سالن قرارگرفته‌است. این سالن همایش، به‌دلیل تجهیزات حرفه‌ای نور و صدا، طرف‌داران بسیاری در بین برگزارکنندگان همایش دارد. بر اساس نیازسنجی همایش و تجهیزاتی که در آن نیاز دارید، می‌توانید از امکانات سالن اجلاس سران کشور استفاده کنید. از امکانات خاص این سالن همایش، می‌توان به سیستم ترجمه هم‌زمان اشاره نمود که در همایش‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی بسیار کاربرد دارد.

شماره تلفن سالن اجلاس سران کشور:021 2270 0831

آدرس: ایران ، تهران، خیابان ولنجک،‌ خیابان تابناک، سالن اجلاس سران

نقشه گوگل: https://goo.gl/maps/h1wj5hQQdUMzwpLMA

سطح سالن : Vip

 

سالن همایش رویال هال هتل اسپیناس پالاس

سالن همایش رویال هال هتل اسپیناس پالاس

سالن رویال هال هتل اسپیناس پالاس، جزو سالن‌های همایش نوساز و لوکس تهران است. این سالن همایش، چند سال پس از افتتاح هتل اسپیناس پالاس، به بهره‌برداری رسید و در مدت کوتاهی مورد توجه برگزار کنندگان همایش‌ها و کنفرانس‌ها قرار گرفت. سالن رویال هال، بسیار مجلل است. ظرفیت این سالن، حدود 2500 نفر است. رویال هال اسپیناس پالاس، دارای ظرفیت پارکینگ 800 اتومبیل است و شما باخیالی آسوده می‌توانید، مطمئن باشید که میهمانانتان برای رسیدن به همایش، معطل پارکینگ مناسب، نخواهند شد. سالن رویال هال، یکی از بهترین سالن‌ های همایش تهران است، که با دارا بودن امکاناتی مثل: سیستم صوتی و نور حرفه‌ای، سالن‌ غذاخوری جهت پذیرایی از میهمانان همایش، اتاق Vip و میز رجیستری، شرایط مطلوبی را برای برگزارکنندگان و میهمانان همایش آن‌ها، فراهم کرده‌است. از ویژگی‌های این سالن، به شیب‌دار چیده شدن صندلی‌های آن می‌توان اشاره کرد. این ویژگی، اشراف به کل استیج را برای مدعوین همایشمهیا می‌کند.

 

شماره تلفن سالن همایش رویال هال هتل اسپیناس پالاس

ارتباط تلفنی با سالن اجلاس سران کشور:  02175675

آدرس: ایران تهران، سعادت آباد، بلوار پیام، میدان بهرود، خیابان 33، هتل اسپیناس پالاس تهران

اینستاگرام : https://www.instagram.com/espinaspersiangulfhotel/

نقشه گوگل: https://goo.gl/maps/Tqo35Fq92ZrXKZBB8

سطح سالن : Lux

 

 

سالن همایش برج میلاد تهران

سالن همایش برج میلاد تهران

سالن همایش برج میلاد، یکی از بهترین سالن های همایش تهران است. این سالن، با دسترسی مطلوب از کل تهران، مورد توجه برگزارکنندگان همایش و کنفرانس ها است. سالن همایش برج میلاد، با گنجایش 1600 نفر، محل برگزاری بسیاری از همایش‌های بزرگ و نامی بوده‌است.همین موضوع باعث می‌شود، با خیالی آسوده، همایش یا سمینارتان را در این سالن برگزار کنید. سالن همایش برج میلاد، دارای فضای نمایشگاهی فوق‌العاده‌ای است، که می‌تواند همایش شما را تکمیل کند. خدمات سیستم صوتی و نور حرفه‌ای در این سالن،به بهترین نحو نیازهای شمارا برآورده می‌کند. سالن‌های جانبی برج میلاد، دارای فضاهای کارگاهی بسیار مناسب، جهت برگزاری وورکشاپ‌های تخصصی است. این سالن همایش، امکانات پذیرایی مناسبی برای برگزارکنندگان همایش‌ها ارائه می‌کند که امکان پذیرایی مطلوب از مدعوین همایش را فراهم می‌کند. مشخصات سالن‌های مرکز همایش‌های برج میلاد بدین شرح است:

سالن

ظرفیت

سالن اصلی (حافظ)

۱۶۰۰ نفر

سالن کنفرانس

۱۱۰ نفره

سالن کنفرانس

۶۶ نفره

سالن کنفرانس سعدی

۲۰۰ نفر

سالن کنفرانس رودکی

۲۰۰ نفر

سالن کنفرانس ویژه

۶۰ نفر

 

شماره تلفن سالن همایش برج میلاد تهران : 8585021

آدرس: ایران، تهران، بزرگراه شهید همت شرق، خروجی شیخ فضل اله جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلاد تهران

وب سایت: https://miladtower.tehran.ir

نقشه گوگل: https://goo.gl/maps/FJ5mwJt1VMgYjtnD6

سطح سالن : Vip

 

سالن همایش بین المللی هتل المپیک

سالن همایش بین المللی هتل المپیک

هتل المپیک، یکی از هتل‌های چهار ستاره در غرب تهران است. سالن همایش بین المللی هتل المپیک در این هتل واقع شده‌است. یکی از امتیازات مطلوب جهت برگزاری همایش‌های بین المللی، همین نزدیکی سالن، به هتل است. میهمانان همایش، درصورتی‌که از شهرستان و یا کشورهای دیگر، جهت شرکت در همایش به این سالن مراجعه کنند، به‌راحتی می‌توانند در همین هتل ساکن شوند. سالن همایش بین المللی هتل المپیک، با دارا بودن ظرفیت 600 نفری، یکی از بهترین سالن های همایش در تهران محسوب می‌شود. ظرفیت 500 اتومبیل در پارکینگ اختصاصی این مجموعه، درکنار امکانات استاندارد پذیرایی، سالن غذاخوری، مترجم هم‌زمان، سیستم صوتی و نور حرفه‌ای، سالن همایش هتل المپیک را، تبدیل به یکی از بهترین سالن های کنفرانس تهران کرده‌است. این سالن همایش، هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی همایش‌ و کنفرانس‌ بین‌المللی است. سوابق برگزاری این سالن نشان می‌دهد که، به‌راحتی می‌توانید میزبانی همایش خودتان را، به این سالن بسپارید.

شماره تلفن سالن همایش هتل المپیک: 02144739300

آدرس: ایران ، تهران، جنب درب غربی استادیوم آزادی ، هتل المپیك

وب سایت : https://www.olympichotel.ir/

نقشه گوگل: https://goo.gl/maps/f2bXbNYYW8XqngEHA

سطح سالن : Vip

 

 

سالن مرکز همایش های بین المللی رایزن

سالن همایش های بین المللی رایزن

سالن مرکز همایش های بین المللی رایزن، با دارا بودن تالارهای مختلف و ظرفیت‌های متفاوت، یکی از گزینه‌های مطلوب برای برگزاری همایش‌ و کنفرانس در تهران است. این مجموعه، جزو سالن‌های لوکس محسوب می‌شود. این مرکز همایش، جهت برگزاری همایش‌ها،سخنرانی‌ها، میزگردها و سمینارهای تخصصی، سالن‌های مختلفی دارد. مرکز همایش های بین المللی رایزن، باتوجه به امکانات حرفه‌ای پخش زنده اینترنتی همایش، ویدئو کنفرانس و سیستم نور و صدای حرفه‌ای می‌تواند جزو بهترین سالن های همایش تهران باشد. این مجموعه با دارا بودن تالارهای متصل به‌هم، امکان برگزاری وورکشاپ و همایش را در یک مکان، فراهم نموده‌است. در ادامه اطلاعاتی در خصوص تالارهای این مجموعه دراختیارتان قرار می‌دهیم.

سالن

ظرفیت

تالار رسول اکرم (ص)

330 نفر

تالار فردوسی

400 نفر

تالار خیام

400 الی 700 نفر

تالار اندیشه

140 الی 150 نفر

تالار سخن

50 نفر دیپلماتیک

تالار هیرسا

20 نفر

تالار ابن سینا

50 نفر - متغیر

 

شماره تلفن سالن همایش های بین المللی رایزن: 02122809901

آدرس: ایران ، تهران، نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه‌راه آجودانیه، شماره‌ی ۲۱۰

وب سایت : https://rayzan.ir/

نقشه گوگل: https://goo.gl/maps/LxnY2GNXx9E8M88L9

سطح سالن : Vip

 

سالن های مرکز همایش رازی

سالن های مرکز همایش رازی

مرکز همایش رازی، یکی از سالن‌های خوب تهران، جهت برگزاری همایش، کنفرانس و سمینار است. دسترسی مطلوب این سالن، به‌همراه تجهیزات حرفه‌ای نور، صدا، تهویه مطبوع، اتاق خبرنگاران و سیستم‌های ایمنی یکی از بهترین محل‌ها برای برگزاری همایش یا سمینار است. این مجموعه، دارای سالن‌های مختلف، با ظرفیت‌های متفاوت است.مرکز همایش رازی می‌تواند، تمام نیازهای برگزارکنندگان همایش را، پاسخگو باشد. فضای نمایشگاهی که در پردیس همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی واقع‌ شده‌است، فضای مناسبی جهت نمایش یا غرفه‌سازی اسپانسرهای همایش ایجاد نموده‌است. در ادامه، به معرفی سالن‌های مرکز همایش رازی و همچنین ظرفیت هر سالن می‌پردازیم.

سالن

ظرفیت

سالن اصلی

1000 نفر

سالن فرعی یک

300 نفر

سالن فرعی دو

300 نفر

4 سالن کارگاهی

60 الی 120 نفر

سالن پذیرایی

1000 نفر

سالن پذیرایی Vip

متغیر

 

شماره تلفن سالن همایش رازی : 02186702700

آدرس: ایران ، تهران، بزرگراه همت، جنب برج میلاد دانشگاه علوم پزشکی ایران

وب سایت : https://razi.iums.ac.ir/

نقشه گوگل: https://goo.gl/maps/7Ap6u3hLaHm2vLNX8

سطح سالن : General

 

سالن های مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت

سالن های مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت

سالن‌ های مرکز همایش های بین المللی پروهشگاه صنعت نفت، دارای امکانات عالی، جهت میزبانی همایش و کنفرانس در تهران است. فضاهای سرپوشیده نمایشگاهی، فضاهای باز نمایشگاهی، اتاق خبرنگاران، دبیرخانه، اتاق مذاکرات جهت میهمانان Vip، سالن‌های غذاخوری و تجهیزاتی نظیر ژنراتور برق اضطراری و نور و صدای حرفه‌ای، این مجموعه را تبدیل به یکی از بهترین سالن های همایش در تهران کرده‌است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مرکز همایش های بین المللی پروژهشگاه صنعت نفت، اطلاعات بیشتری در خصوص امکانات متفاوت هر سالن، کسب کنید. در ادامه ظرفیت‌های سالن‌های مختلف در پژوهشگاه صنعت نفت را، به شما عزیزان خواهیم گفت.

سالن

ظرفیت

آزادگان

740 نفر

سالن آرش

72 نفر

سالن  کاسپین

280 نفر

سالن جلسه گلشن

65 نفر

سالن جلسه توسن

60 نفر

سالن سروش

81 نفر

 

شماره تلفن مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت: 02144739650

آدرس: ایران ، اتوبان تهران، کرج خروجی آزادگان شمال، خروجی اتوبان حکیم، ورزشگاه آزادی، خیابان جهاد جنوبی، بلوار غربی ورزشگاه آزادی، مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت

وب سایت : https://icc.ripi.ir/

نقشه گوگل:  https://goo.gl/maps/5wkxJRpNFCDnZVDe6

سطح سالن : General

 

سالن همایش اریکه ایرانیان

سالن همایش اریکه ایرانیان

مجموعه فرهنگی ورزشی اریکه ایرانیان، واقع در شهرک غرب، محل مناسبی جهت برگزاری کنسرت، همایش و سمینار است. شما می‌توانید با خیال راحت مدعوین همایش یا کنفرانس خود را، به این سالن دعوت کنید. این مجموعه، دارای چند سالن مجزا با امکانات مختلف است. شما می‌توانید، بر حسب نیاز خود و تعداد میهمانان همایش یا سمینارتان، یکی از سالن‌ها را انتخاب کنید. مجموعه اریکه ایرانیان، دارای سه سالن مجزا، با ظرفیت‌های 160 الی 190 نفری است. این مجموعه، یک سالن کنسرت هال به ظرفیت حدود 806 نفر دارد. امکانات نور و صدای این سالن، در حد برگزاری کنسرت‌های موسیقی بزرگ و استاندارد است.

 

شماره تلفن سالن همایش اریکه ایرانیان: 22370001021

آدرس: ایران ، تهران، شهرک غرب، بلوار اصلی شهید فرحزادی، نبش خیابان شهید حافظی، مجموعه فرهنگی ورزشی تجاری اریکه ایرانیان

وب سایت : https://www.arikeh-iranian.ir/

نقشه گوگل:  https://goo.gl/maps/oe2RtH6AK4HB8K4C9

سطح سالن : General

 

سالن همایش کتابخانه ملی

سالن همایش کتابخانه ملی

سازمان اسناد و کتابخانه ملی، با دراختیار داشتن وسعت زیادی از امکانات، جزو بهترین سالن های همایش تهران است. این مجموعه دارای سالن‌های مختلف با ظرفیت‌های متفاوت است. همچنین به دلیل محیط علمی-پژوهشی، بسیار مناسب برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی است. برگزارکنندگان رویدادها، باتوجه به نیازهای همایش یا کنفرانس خود می‌توانند، نسبت به انتخاب این سالن جهت برگزاری رویداد علمی و تخصصی خود اقدام کنند. مرکز همایش کتابخانه ملی، دارای سالن‌هایی با ظرفیت 450 نفر، 200 نفر و 80 نفر است. این مجموعه، با دارا بودن فضاهای گالری و نمایشگاهی، به‌همراه تالار ضیافت، پاسخگوی نیاز همایش‌ها و کنفرانس‌های بزرگ خواهد بود.

 

شماره تلفن سالن همایش کتابخانه ملی: 02181620

آدرس: ایران ، تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی

وب سایت : https://www.nlai.ir/

نقشه گوگل:  https://goo.gl/maps/2poGNDt5BLHtxQmy6

سطح سالن : General

 

مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی

مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی

مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی، در منطقه ولنجک تهران واقع شده‌است. این ساعت همایش، به‌دلیل امکانات مطلوب و کادر فرهنگی و متخصصی که در اختیار برگزارکنندگان قرار می‌دهد، بسیار پیشنهاد می‌شود. سالن همایش شهید بهشتی، دارای سالن‌ها و تالارهای متنوعی است که دست برگزارکننده را در انتخاب سالن، برای برگزاری رویداد موردنظر باز می‌گذارد. این سالن همایش، با در اختیار قرار دادن پارکینگ اختصاصی برای 300 خودرو، آرامش نسبی برای شرکت کنندگان در همایش یا سمینار فراهم می‌کند. همچنین با ارائه امکاناتی مثل نور، صدا، تجهیزاتی مانند میکروفون بی‌سیم و وای فای، برگزارکننده همایش را، در برگزاری هرچه بهتر این رویداد، یاری می‌کند. در ادامه مشخصات تالارهای مختلف این مجموعه را به‌همراه ظرفیت آن خواهیم گفت.

سالن

ظرفیت

ابوریحان

650 نفر

استاد شهریار

90 نفر

سالن کنفرانس پروین اعتصامی

70 نفر

سالن کنفرانس حکیم خیام

45 نفر

 

شماره تلفن همایش های دانشگاه شهید بهشتی: 02129902756

آدرس: ایران ، تهران، بزرگراه چمران - خیابان یمن-بلوار دانشجو-دانشگاه شهید بهشتی - مرکز همایش های بین المللی

سایت : https://www.sbuicci.ir/

نقشه گوگل:  https://goo.gl/maps/ws1qq4cCVTE2ULPJ9

سطح سالن : General

 

کلام آخر

نحوه مدیریت برگزاری رویدادهای علمی و تخصصی، بسیار  موضوع مهمی است. انتخاب محل برگزاری رویدادهایی مانند همایش‌ها، کنفرانس‌ها و سمینارها، بخشی از شخصیت و هویت  رویداد را مشخص می‌کنند. پس برای انتخاب بهترین سالن های همایش و کنفرانس، وقت کافی اختصاص دهید تا براساس نیازتان، مطلوب‌ترین انتخاب را داشته‌باشید.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات مجالس
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات