ایده و خلاقیت

هر آنچه برای ایجاد موقعیت ازدواج نیاز داریم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه تاریخ نگارش: ۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
تعداد رای‌دهندگان:
۴
۵

چگونه دختر / پسر مورد علاقه خود را بیابیم تا با او ازدواج کنیم؟

هر اتفاقی ممکن است آرزوی کسی باشد که هنوز به آن نرسیده است. ازدواج کردن مسئله‌ای است که در نهایت روزی برای هر دختر یا پسری به صورت یک نیاز در می‌آید که ممکن است تحقق این امر به کندی صورت گیرد. برای اینکه بتوان ازدواج کرد نیاز است شرایطی فراهم شود تا بتوان با دختران یا پسران متعدد آشنا شد و در نهایت از میان آن‌ها مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرد. چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم؟ یکی از سوال‌های خوب و مهمی است که در این متن به آن خواهیم پرداخت.

 

 

ازدواج و ایجاد موقعیت

ازدواج کردن اتفاق بسیار مهمی است که ممکن است در سن پایین یا بالا رخ دهد. چیزی که بیشتر مهم است این است که فرد واقعا احساس کند به ازدواج نیاز دارد تا به آرامش برسد و در مقابل احساس مسئولیت داشته باشد طوریکه از پس زندگی مشترک برآید. دختران و پسران مجرد زیادی هستند که خواهان یافتن همسری مناسب بوده اما نمی‌دانند چگونه باید موقعیت ازدواج را فراهم کنند. در ادامه راهکارهایی آمده است تا بدانیم چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم.

 

مهم‌ترین نکات داشتن ازدواج موفق 1401

 

مشخص کردن معیارها

کسی که قصد ازدواج دارد باید با معیارهای خود آشنایی داشته باشد. قلم و کاغذی بردارید و معیارهای خود را بنویسید. با بازخوانی معیارها خواهید دید کدام یک مهم‌تر بوده و کدام از اهمیت کمتری برخوردار است تا بتوانید اولویت بندی داشته باشید. برای اینکه معیارهای درستی داشته باشید می‌توانید از مشاور کمک بگیرید.

 

عدم سخت گیری بیش از حد

ممکن است هنگامی که به خواستگاری دختر خانمی می‌روید یا برای اولین بار با پسری قرار ملاقات می‌گذارید پس از دیدن پوشش یا رفتار او جا بخورید. از آنجایی که افراد در خانواده‌ها و جوامع مختلفی بزرگ شده و تحت تاثیر قرار می‌گیرند طبیعی است اختلافاتی وجود داشته باشد. در لحظه تصمیم به رفتن نگیرید بلکه کمی صحبت کنید شاید موارد دیگری باشد که به دل شما بنشیند. اما اگر احساس می‌کنید هیچ جوره مناسب شما نیست محترمانه وی را رد کرده تا موقعیت‌های بهتری برای شما فراهم شود.

 

 

سن مناسب

درسنینی که دختر و پسر مشغول تحصیل هستند هرگز ازدواج توصیه نمی‌شود زیرا هنوز شخصیت به طور کامل شکل نگرفته است. به طور کلی برای دختر سن 25 سالگی به بعد و برای پسران 30 سالگی به بعد بهترین موقعیت ازدواج است. البته سن ملاک اصلی و واقعی نیست که باید طرفین به بلوغ لازم برای ازدواج رسیده باشند، از جمله:

 • بلوغ روانی
 • بلوغ عاطفی
 • بلوغ اخلاقی
 • بلوغ اجتماعی
 • بلوغ اقتصادی
 • بلوغ جسمانی و جنسی

همچنین بهتر است دختر و پسر از نظر سنی با یکدیگر تناسب داشته باشند. به عنوان مثال ازدواج مرد 45 ساله با دختر 28 ساله صحیح نمی‌باشد زیرا هرچه باشد مرد حدود دو دهه تجربیات بیشتری داشته و دختر خانم هنوز در حال تجربه و یادگیری است. در چنین رابطه‌ای به جای حس زن و شوهری تا حدودی حس پدر فرزندی یا خواهر برادری به وجود می‌آید که در نهایت مشکل ساز خواهد شد.

 

 

نشانه های علاقه پسر به دختر برای ازدواج چیست؟

 

اجتماعی بودن

دیگر دورانی که پسر و دختر خجالتی باشند تمام شده است و کمتر کسی چنین گزینه‌ای را قبول می‌کند. چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم؟ اجتماعی و فعال باشید.

کسی که در اجتماع حضور دارد بیشتر یاد می‌گیرد، روابط بهتری دارد و بیشتر دیده می‌شود در نتیجه موقعیت‌های بیشتری برای او به وجود می‌آید. اجتماعی بودن به مرور زمان به انسان می‌آموزد که رفتار گرم و دوستانه داشته باشد تا بتواند دایره ارتباط خود را گسترش دهد و افراد بیشتری شانس آشنایی با وی را داشته باشند.

اجتماعی بودن با محجوب بودن متفاوت است که متاسفانه گاهی این دو واژه به اشتباه جای یکدیگر به کار برده می‌شوند. فردی می‌تواند فعال و اجتماعی باشد اما در عین حال حجب و حیا هم داشته باشد.

 

داشتن اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یک ویژگی اکتسابی است که برای به دست آوردن آن باید تلاش کرد. کسانی که اعتماد به نفس خوبی دارند به راحتی ابراز وجود کرده، از حق خود دفاع می‌کنند و افراد بیشتری را به خود جذب می‌کنند. دوره‌های افزایش اعتماد به نفس توسط روانشناسان برگزار می‌شود که می‌توان در کلاس‌ها شرکت کرده و درباره آن مطالعه کرد. دشمن بزرگ اعتماد به نفس، مقایسه کردن است که فرد را به جایگاه پایین‌تری می‌کشاند. پس در پاسخ چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم باید گفت روی اعتماد به نفس خود کار کنید و آن را نادیده نگیرید.

 

 

حضور پیدا کردن در مکان‌های مناسب

چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم؟ در مکان‌های مختلف حضور یابید!

بله! حضور در مکان‌های مختلف شانس آشنایی شما را با افراد مختلف افزایش می‌دهد که ممکن است خود آن‌ها خواستگار شما شده و یا شما را به شخص دیگری معرفی کنند. دیده شده است دختر خانم یا آقا پسری با دوستان خود به طبیعت، سینما، کافه و ... رفته و در این میان با افراد جدید ملاقات کرده و چندی بعد خبر آمده است که آن دو با یکدیگر نامزد کرده‌اند. ضمن حضور در مکان‌های مختلف از مناسب بودن آن نیز مطمئن شوید زیرا مکان نامناسب محل تجمع افراد نامناسب شما است.

 

اهمیت به زیبایی

یکی از راه‌های فراهم کردن ازدواج توجه به ظاهر است زیرا اولین چیزی که چشم می‌بیند ظاهر است. هرچقدر ظاهر زیبا، تمیز و آراسته‌تر باشد قطعا افراد بیشتری به شما جذب خواهند شد. برای خود وقت بگذارید و به زیبایی ظاهری خود برسید که عبارتند از:

 • آراستگی موها
 • رسیدگی به دندان‌ها
 • استفاده از ماسک‌های مناسب صورت
 • حمام کردن و بوی خوب دادن
 • استفاده از خوشبوکننده‌های مناسب بدن و دهان
 • پوشیدن لباس‌های تمیز و مطابق عرف
 • استفاده از مرطوب کننده‌های پوست
 • اصلاح عیوب ظاهری مانند گودی کمر و ...
 • تمیزی ناخن‌ها
 • ...

 

چگونه دختری مناسب برای ازدواج پیدا کنیم؟

ویژگی های یک پسر خوب برای ازدواج چیست؟

 

آشنایی با دختر و پسران مختلف

امروزه ازدواج‌ها به دو شکل سنتی و غیر سنتی انجام می‌شود. اگر طرفدار ازدواج سنتی هستید بهتر است این روش را عوض کرده و اجازه دهید نوع دیگری از آشنایی برای ازدواج شکل گیرد. همچنین بالعکس این موضوع نیز صحیح است یعنی با خواستگار و موارد سنتی و بدون آشنایی موافقت کنید. تقدیر طوری است که اگر دو نفر برای هم ساخته شده باشند آن‌ها را حتی از فاصله‌های دور به هم می‌رساند در نتیجه به چگونگی آشنایی چندان بها ندهید.

 

 

اصلاح رفتارها

چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم؟ یکی از دلایلی که منجر به تاخیر در ازدواج می‌شود رفتارها و اخلاق بد است. رفتار نادرست و اخلاق بد افراد را از یکدیگر دور کرده و شانس ازدواج را کاهش می‌دهد.‌ روی خود کار کنید تا بتوانید از عوامل منفی دوری کرده و به سمت ویژگی‌های خوب و مثبت حرکت کنید تا دیگران شیفته اخلاق و رفتار شما شوند.

 

اعلام آمادگی ازدواج

اگر بپرسید که چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم؟ یکی از پاسخ‌ها این است که به افراد معتمد بسپارید تا شما را به دیگران معرفی کنند. بسیاری از دوستان، اقوام، همکاران و اطرافیان افرادی خیر بوده که در امر ازدواج واسطه می‌شوند تا بتوانید با فردی مناسب آشنا شوید. موسسات همسریابی نیز گزینه مناسبی هستند.

 

 

جمع بندی

یکی از مواردی که دلیل ازدواج برشمرده می‌شود فرار از تنهایی است. اگر احساس تنهایی و پوچی دارید بهتر است اصلا ازدواج نکنید زیرا قرار نیست کسی به زندگی شما بیاید و دلیل حال خوب شما باشد. اینگونه شاید تا مدتی احساس خوشحالی و خوشبختی داشته باشید اما پس از مدتی ناگهان خود را گمشده‌ای میان رابطه می‌بینید که سرگردان هستید. پس برای چگونه موقعیت ازدواج ایجاد کنیم؟ باید گفت هرگز برای فرار از تنهایی ازدواج نکنید و به جای آن دنبال پر کردن اوقات بی کسی خود باشید که یاد بگیرید چطور از تنهایی رهایی یابید. صبر داشته باشید، بالاخره دختر یا پسر رویاهای خود را خواهید یافت.

شما چه راهکارهایی برای یافتن مورد ازدواج دارید؟ در کامنت‌ها نظرات خود را بیان کنید.

 

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات مجالس
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید