ایده و خلاقیت
در حال گرفتن اطلاعات...

سوالات خواستگاری که پسرها باید بپرسند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه تاریخ نگارش: ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
تعداد رای‌دهندگان:
۱
۵
بزرگنمایی

اگر برای روز خواستگاری استرس دارید و نگران هستید که چگونه سوالات مهم را مطرح کنید، در این مطلب سوالات خواستگاری که پسرها باید بپرسند را لیست کرده ایم.

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که قبل از شروع زندگی مشترک تجربه می‌کنید، مراسم خواستگاری است. این مراسم معمولا با هدف آشنایی بیشتر دختر و پسر و خانواده‌ها برگزار می‌شود. در این مراسم، معمولا بزرگترها به همراه داماد به منزل عروس می‌روند تا آشنایی اولیه‌ای کسب کنند. این آشنایی معمولا با توجه به بررسی‌های ظاهری و برداشت‌های شخصی طرفین از نحوه برخورد خانواده‌ها انجام می‌شود. در جلسه خواستگاری، خانواده دختر و پسر شروع به معرفی خودشان می‌کنند تا خانواده طرف مقابل، امکان برقراری ارتباط بیشتری با آن‌ها داشته باشد. بعد از این مرحله، خانواده دختر و پسر برداشت‌های اولیه‌شان را بررسی می‌کنند و وارد فاز جدی‌تری از خواستگاری می‌شوند. در جلسه دوم خواستگاری معمولا صحبت‌های جدی‌تری درخصوص ازدواج و مقدمات آن، مطرح می‌شود. دختر و پسر در این جلسات فرصت آشنایی بیشتر دارند. سوالات که خانواده عروس از داماد در خواستگاری می‌پرسند، بخشی از شناخت آن‌ها را تشکیل می‌دهد. لیست سوالات خواستگاری برای دختر و پسر، به آن‌ها کمک می‌کند تا با پرسیدن سوالات خواستگاری جلسه اول، دید بهتری در شناخت طرف مقابل پیدا کنند و درصورت به توافق رسیدن در این مرحله، وارد مرحله دوم شوند.

مهم‌ترین سوالاتی که باید در خواستگاری مطرح کنید چیست؟ چگونه با پرسدین سوال و بررسی رفتار طرف مقابل‌تان را بشناسید؟  آیا سوالات خواستگاری تعیین کننده سرنوشت زندگی آینده‌تان است؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

پس تا پایان همراه ما باشید.

 

 

لیست سوالات خواستگاری چیست؟

لیست سوالات خواستگاری چیست؟

شاید بارها و بارها در وب گردی‌ها با لینک‌های فن بیان در خواستگاری، سوالات خواستگاری دکتر فرهنگ، سوالات خواستگاری دکتر انوشه و لینک‌هایی از این قبیل مواجه شده باشید. وجود چنین محتواهایی، نشان دهنده اهمیت اطلاع از سوالاتی است که باید در جلسه خواستگاری مطرح شوند. روز خواستگاری، روزی است که دختر و پسر و خانواده‌ها، نسبت به هم اطلاعاتی کسب می‌کنند و با آشنایی بیشتر، نسبت به تصمیم‌گیری درخصوص تایید یا عدم تایید طرف مقابل به‌عنوان همسر آینده فرزندشان، اقدام می‌کنند. همین موضوع، نشان دهنده اهمیت این سوالات است. درواقع، بخشی از شناختی که می‌توانید نسبت به طرف مقابل کسب کنید، به‌وسیله همین سوالات و نحوه پاسخ به آن مشخص می‌شود.

با آگاهی بیشتر درخصوص سوالات مهمی که باید در مراسم خواستگاری بپرسید، خواستگاری موفقیت آمیزتری را تجربه خواهید کرد

 

حتما بخوانید: تشریفات مراحل ازدواج از خواستگاری تا ازدواج در ایران [100% کامل]

 

آیا پرسیدن سوالات خواستگاری بهترین راه شناخت خواستگار است؟

آیا پرسیدن سوالات خواستگاری بهترین راه شناخت خواستگار است؟

شاید به‌نظر عده‌ای، سوالات آخرین جلسه خواستگاری و حتی سوالات اولیه در زمان شروع پروسه خواستگاری، مهم‌ترین بخش یک خواستگاری باشد و راه شناخت خواستگار، ازطریق پرسیدن همین سوالات باشد. اما بهتر است بدانید که پرسیدن سوال، اصلا برای شناخت طرف مقابل کافی نیست. چیزی‌که در زمان پرسیدن این سوالات اهمیت دارد، نحوه پاسخ‌گویی فرد به سوالات شما است. درواقع، تحلیلی که شما از پاسخ سوالات خواهید داشت، مهم‌ترین بخش در خواستگاری است. شخصیت شناسی در خواستگاری معمولا با تحلیل پاسخ طرف مقابل به پرسش‌هایی که مطرح می‌شود، به‌دست می‌آید. پس بهتر است، به جای جستجوی مداوم برای پیدا کردن بهترین کانال سوالات خواستگاری و یا لیست سوالات جلسه اول خواستگاری شهاب مرادی، به تحقیق درخصوص روانشناسی روابط و زبان بدن در افراد بپردازید. با درنظر گرفتن این پارامترها، قطعا خواستگاری موفقیت‌آمیزی را تجربه خواهید کرد.

زبان بدن افراد، بهترین اطلاعات را درخصوص نحوه برخورد آن‌ها با مشکلات، چالش‌ها و احساسات، نشان می‌دهد.

 

حتما بخوانید: در اولین جلسه خواستگاری چه می گذرد؟ (سوالات مهم خواستگاری)

 

چگونه خواستگاری موفقی را تجربه کنید؟

چگونه خواستگاری موفقی را تجربه کنید؟

مهارتهای گفتگو در خواستگاری، مهم‌ترین موضوعی است که باید قبل از مشخص کردن تاریخ خواستگاری، به آن بپردازید. معمولا، دختر و پسر برای برقراری ارتباط با یکدیگر، نیازمند کسب مهارت‌های گوناگونی هستند. اجتماعی بودن، وقت شناسی، رعایت ادب و احترام، شناخت مطلوب از جنس مخالف و روشن بودن اهداف زندگی، از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید درخصوص آن به نتیجه برسید و سپس برای تعیین روز خواستگاری اقدام کنید. به‌دست آوردن لیست سوالات خواستگاری به تفکیک جلسات، تنها راه رسیدن به موفقیت در خواستگاری نیست. یک خواستگاری موفق، با آگاهی و شناخت میسر است.

 

حتما بخوانید: در مراسم خواستگاری چه بگوییم؟ (لیست مهمترین سوالات خواستگاری)

 

مهم ترین سوالات خواستگاری که پسرها باید بپرسند

مهم ترین سوالات خواستگاری که پسرها باید بپرسند

در جلسه خواستگاری، فرصت کافی برای مطرح کردن سوال‌های‌تان خواهید داشت. پس سعی کنید، با مشاهده سوالات پسر از دوست دختر، شناخت‌تان را نسبت به طرف مقابل بالا ببرید؛ تا درنهایت بتوانید بهترین تصمیم را برای ازدواج و شروع زندگی مشترک با شریک زندگی‌تان، بگیرید.

 

از اعتقادات و روحیه مذهبی او سوال کنید

از اعتقادات و روحیه مذهبی او سوال کنید

یکی از جدی‌ترین و اساسی‌ترین موضوعاتی که در آینده زندگی مشترک تاثیرگذار است، همسو بودن زن و شوهر در موضوعات اعتقادی است. اصلا لازم نیست که تندرو مذهبی باشید که اطلاع از سوالات خواستگاری مذهبی را ضروری بدانید. در هر سطح از اعتقادات مذهبی، نیاز دارید که طرف مقابل‌تان را بسنجید. قطعا افرادی که ازنظر دینی و اعتقادی، در مخالفت باهم قراردارند، قادر به داشتن زندگی مطلوب و عاشقانه نیستند. هرچند در موارد اندکی درک و پذیرش این تفاوت‌ها، داشتن یک زندگی مطلوب را ممکن می‌کند. سعی کنید، اطلاعاتی درخصوص طرز فکر طرف مقابل‌تان در شرایط مختلف اعتقادی کسب کنید و در نهایت، به جمع بندی خوبی دست پیدا کنید.

 

 

از اصول فرهنگی اجتماعی و خطر قرمزها بپرسید

از اصول فرهنگی اجتماعی و خطر قرمزها بپرسید

اگر در کانال سوالات خواستگاری جستجویی کرده باشید، حتما به سوالاتی برخورده‌اید که برای‌تان چندان مهم به‌نظر نمی‌آمده است. اما باید بدانید که اصول فرهنگی و دیدگاه‌های فرهنگی، بخش مهمی از سوالات شما را تشکیل می‌دهد که باید درمورد آن آگاهی لازم را کسب کنید. در اصول فرهنگی، نوع دیدگاه به جامعه و خط قرمزهای هر فرد، نشان دهنده سبک زندگی آینده او است. سعی کنید، درخصوص فرهنگ خانواده طرف مقابل‌تان اطلاعات درستی به‌دست آورید و طرز فکر آن‌ها را درخصوص نوع رفتار اجتماعی، وقایع فرهنگی و علایق مشترک در این زمینه بررسی کنید.

 

از ارتباطات خانوادگی و اجتماعی بپرسید

از ارتباطات خانوادگی و اجتماعی بپرسید

قطعا زمانی که از هیجان اولیه ازدواج‌تان کم شود، به فکر رفت و آمدهای خانوادگی و دوستانه می‌افتید. اطلاع از خط فکری طرف مقابل‌تان در چنین شرایطی، بخش مهمی از زندگی‌تان را تشکیل می‌دهد. قطعا، زندگی یک فرد اجتماعی و عاشق رفت و آمد، در کنار فرد درونگرا و بدون علاقه‌مندی به چنین روابط و رفت و آمدهایی، چیزی شبیه به جهنم است. پس سعی کنید، با دقت رفتار طرف مقابل و خانواده‌ او را بررسی کنید و در مراحل گام به گام خواستگاری، نوع برخورد، صمیمیت، اجتماعی بودن و حد و مرزها را درک کنید و به صراحت، درخصوص میزان رفت و آمد در زندگی آینده‌تان سوال کنید.

توصیه بزرگان در ازدواج این است که؛ قبل از ازدواج چشم‌های‌تان را باز کنید و بعد از ازدواج آن را ببندید! این موضوع، به ضرورت تحقیق و تحلیل خواستگار و تعامل بعد از ازدواج اشاره می‌کند.

 

از نحوه مدیریت زندگی سوال کنید

از نحوه مدیریت زندگی سوال کنید

اگر سوال شما این است که تو خواستگاری چی بپرسم؟ باید بدانید، یکی از مهم‌ترین سوالات در جلسه خواستگاری صحبت درخصوص نحوه مدیریت زندگی مشترک است. این روزها که تعادل بسیاری از سطوح زندگی در خانم‌ها و آقایان برهم خورده است، عده زیادی متمایل به مدیریت زندگی به سبک مرد سالاری و زن سالاری رفته‌اند. اصول مطلوب یک زندگی مشترک، مدیریت به‌صورت اشتراکی است؛ به‌گونه‌ای که وظایف بین افراد تقسیم شود و مدیریت کلیه امور زندگی بر دوش هر دو نفر باشد. در چنین خانواده‌ای معمولا مشورت، قبل از تصمیم گیری نهایی صورت می‌گیرد. سعی کنید، چنین اصولی را در زندگی درپیش بگیرید.

یک خانواده متعادل خانواده‌ای است، که برای تصمیم گیری کلیه امور از مشورت استفاده می‌کند.

 

از چارچوب کلی زندگی سوال کنید

سوالات خواستگاری

شاید از رفتار دختر در جلسه اول خواستگاری، بتوانید اطلاعات خوبی درخصوص لایف استایل کلی او به‌دست آورید، اما باید برای اطمینان بیشتر و شناخت مطلوب‌تر، اطلاعات دقیق‌تری به‌دست آورید. سوال درخصوص علایق، سلیقه‌ در سبک زندگی و استانداردهای ذهنی طرف مقابل‌تان، موجب می‌شود تا بتوانید برای تصمیم گیری درخصوص شروع زندگی مشترک با او، به نتیجه مطلوبی برسید. سعی کنید، در همین سوالات، به خواسته‌های طرف مقابل از زندگی و نیازهای او اشراف پیدا کنید و به دقت آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید خودتان را در برطرف کردن این نیازها بسنجید.

 

حتما بخوانید: بهترین شیرینی برای خواستگاری

 

وظایف خانواده عروس و داماد در جلسه خواستگاری چیست؟

وظایف خانواده عروس و داماد در جلسه خواستگاری چیست؟

معمولا، جلسات خواستگاری برای نزدیکی بیشتر خانواده‌ها و شناخت بهتر آن‌ها برگزار می‌شود. علاوه بر روشن کردن جوانان درخصوص دانستن "مهم‌ترین سوالاتی که باید از نامزدمان بپرسیم" ایجاد محیطی امن و آرام برای صحبت کردن جوانان نیز، بخش مهمی از وظیفه والدین در جلسه خواستگاری است. دانستن این موضوع که در روز خواستگاری چگونه رفتار کنیم تا جوانان برای ابراز عقیده و نظرشان احساس راحتی کنند و برای صحبت خصوصی با یکدیگر اعتماد به نفس کافی داشته باشند، همه از وظایف خانواده‌ها محسوب می‌شود.

 

خلاصه مطلب

شاید برای شما هم جالب باشد که یک لیست بلند بالا از سوالات پسر و دختر در جلسه خواستگاری داشته باشید و یا پاسخ سوال همیشگی‌تان به "شب خواستگاری چی بپوشم؟" را اینجا بخوانید، اما طبق تجربیاتی که تیم تشریفینو طی این سال‌ها کسب نموده است، بهترین شرایط برای حضور در جلسه خواستگاری، اطلاع از موضوعات کلی است که باید درخصوص آن صحبت کنید. با مطالعه دقیق‌تر موضوعاتی که در بالا مطرح شد، قادر هستید که بهترین لیست سوالات را براساس نیازهای شخصی‌ و سبک زندگی‌تان تهیه کنید. قطعا این روش بهترین حالتی است که می‌توانید قبل از نزدیکی بیشتر و رفت و آمد مکرر، طرف مقابل‌تان را بشناسید.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات مجالس
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
اینستاگرام زیبامون
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید