ایده و خلاقیت

ولنتاین چیست؟ [همه چیز درباره روز ولنتاین 2021]+ آداب و رسوم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰
دسته ها:
بزرگنمایی

اگر شما نیز علاقه مند به ولنتاین و هدیه های آن هستید و میخواهید آداب و رسوم ولنتاین را بدانید، این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

ولنتاین همان روز عشق ورزی است. ولنتاین جشنی است که امروزه در اکثر کشورها برگزار می‌شود. مبدا این جشن از روم باستان و مسیحیان است. عشاق روز چهارده فوریه را جشن می‌گیرند و تمامی افراد برای ابراز عشق و محبت به یکدیگر و نشان دادن علاقه به عزیزانشان کارت تبریک ولنتاین، عروسک ولنتاین، پیام‌های عاشقانه، گل و شکلات هدیه می‌دهند. این هدایا نشان از ولنتاین مبارک دارد. درواقع، با هدیه‌های زیبا به عزیزان معمولا این جشن پاس داشته می‌شود. این هدایا می‌تواند ازجانب دوستان صمیمی، زوج‌های جوان، بین خانواده و یا هرشخصی که به آن علاقه‌مند هستید باشد. با مرور تاریخچه ولنتاین، متوجه خواهید شد که مدل برگزاری جشن ولنتاین در کشورهای مختلف متفاوت است و نحوه برگزاری آن با اندکی تغییر مواجه شده است.

ولنتاین چیست؟ روز ولنتاین از چه زمانی شروع می‌شود؟ روز ولنتاین ایرانی چه نام دارد؟ بهترین کادو ولنتاین چیست؟ ولنتاین چه روزی است؟ در ادامه به بررسی دقیق پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

 برای آشنایی کامل جشن ولنتاین در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

ولنتاین چیست؟

ولنتاین چیست؟

برای درک بهتر روز ولنتاین، بهتر است در ابتدا بدانید که ولنتاین چه کسی بوده است؟عموم مردم معتقدند که کشیشی در قرن سوم میلادی زندگی می‌کرده است، که نام او  والنتاین بوده است. در روم باستان، امپراطوری به نام کلادیوس دوم وجود داشته است که سربازانش را از ازدواج منع کرده بود. درواقع ازدواج برای سربازان ممنوع بوده است. به دلیل اینکه او اعتقاد داشت که سربازان جنگجو در صورت متاهل بودن به خوبی نمی‌توانند مبارزه کنند. در این میان کشیشی که نام او سینت والنتاین بود، در آن زمان با اعتقاد امپراطورکلادیوس مخالفت کرد و فرمان او را نپذیرفت و آن را غیرانسانی دانست. او به شکل پنهانی تمامی سربازان روم را به عقد دختران مورد علاقه‌شان در آرود. بعد از گذشت مدت زمانی، کلادیوس دوم متوجه این ماجرا شد و به فرمانروایانش دستور داد تا سینت والنتاین را زندانی کنند. سینت ولنتاین درمدت زمانی که زندانی شده بود، عاشق دختر کور زندان‌بان خود شد. اما در روز چهارده فوریه، امپراطور والنتاین را به مرگ محکوم می‌کند و سینت والنتاین، هنگامی که زمان اعدامش فرا می‌رسد (چهارده فوریه) نامه عاشقانه‌ای را برای دختر زندان‌بان نوشت و عشق وعلاقه خود را نسبت به او در این دوران عنوان کرد. در پایان نامه نام خود را ذکرکرد (ازجانب والنتاین تو).

این ماجرا باعث شد که چهارده فوریه به نام ولنتاین نامگذاری شود. با توجه به اینکه روز ولنتاین به عنوان جشن شناخته می‌شود و در آن روز به ابراز عشق، علاقه، دادن شیرینی و شکلات به یکدیگر برگزارمی‌شود. درصورتی که با توجه به این اعتقادات دراصل روز ولنتاین در روم باستان خون و خونریزی بوده است. به دلیل اینکه درقرن سوم میلادی دردو سال متفاوت، سه مرد با نام والنتاین اعدام شدند ولی در حال حاضرهیچ شخصی دلیل اصلی این جشن را نمی‌داند. آغازجشن ولنتاین در کشور روم بوده است.

 

حتما بخوانید: بهترین و جذاب ترین ایده های تزیین هدیه

 

روز ولنتاین از چه زمانی شروع می‌شود؟

روز ولنتاین از چه زمانی شروع می‌شود؟

یکی ازرسومات قدیمی که به عنوان جشنواره رومی به حساب می‌آید، ولنتاین نام داشته است.این جشن در سال 496 میلادی برای اولین بار اتفاق افتاده است. در این سال، رومی‌ها در اواسط فوریه، که آغاز فصل بهار برای آنان به شمارمی‌رفت، جشن لوپرکالیا برگزارمی‌کردند. باورشان این بود، که این جشن موجب شکل‌گیری جشن عشاق یا همان ولنتاین شد.

 

حتما بخوانید: لیست بهترین هدیه ها برای مردان خاص پسند

 

روز ولنتاین ایرانی چه نام دارد؟

روز ولنتاین ایرانی چه نام دارد؟

جالب است بدانید که ما ایرانیان نیز از دیرباز روز عشق داشته‌ایم. روزی که در تقویم ایرانی، برابر با ولنتاین ایرانی است. روز عشق و یا عشاق در کشور ایران  سپندارمذگان نام گرفته است. اختلاف نظرهایی در رابطه با تاریخ این روز عشق ورزی در تقویم وجود دارد. به صورتی که تاریخ دقیق روزسپندارمزگان در ایران باستان پنجم اسفند ماه بوده است. اما به دلیل اینکه ماه‌های سال همه سی روزه بوده‌اند ولی در تقویم جدید ایران به دلیل اینکه شش ماه اول سال سی و یک روز است تعدادی از افراد معتقدند که باید این جشن درتاریخ بیست ونه بهمن ماه برگزار شود. با توجه به مشخص نبودن تاریخ دقیق آن، درحال حاضر تاریخ  دقیق ولنتاین 99 درتقویم شمسی، مصادف است با روز 29 بهمن ماه یا 5 اسفند است.

 

حتما بخوانید: 50 بهترین ژست عکس دونفره سلفی + نکات عکاسی سلفی‌ها

 

آداب و رسوم ولنتاین چیست؟

آداب و رسوم ولنتاین چیست؟

آداب و رسوم ولنتاین، در کشورهای مختلف باهم متفاوت است. اما در بیشتر کشورها به این شکل است که عاشقان، با فرستادن کادو ولنتاین، خرید شکلات و یا گل سرخ، عشق وعلاقه را نسبت به یکدیگر ابرازمی‌کنند. زوج‌ها این روز را زمان مناسبی برای هدیه دادن می‌دانند و معمولا روز ولنتاین را زمان خوبی برای داشتن یک روز خوش و خاطره‌انگیر می‌دانند و آن را  در کنار هم جشن می‌گیرند. البته این روز تنها مختص به افراد عاشق نیست، بلکه هر شخصی می‌تواند برای عزیزانش هدیه بگیرد وعشق وعلاقه خود را به آن‌ها نشان دهد.

 

برگزاری ولنتاین در کشورهای مختلف

برگزاری ولنتاین در کشورهای مختلف

حتما برای شما هم جالب است که بدانید ولنتاین در کشورهای مختلف چگونه برگزار می‌شود. بر همین اساس در این بخش به بررسی نحوه برگزاری جشن در کشورهای مختلف می‌پردازیم. تنها کسانی که جشن ولنتاین را در کلیساها برگزارمی‌کنند و به ستایش معبود خود می‌پردازند، مسیحیان هستند. در کشور ژاپن به شکل خاصی روز ولنتاین را جشن می‌گیرند. برگزارکنندگان جشن، درون آب‌های استخر بزرگ باهم شنا می‌کنند. در کشور آمریکا به زندانی‌هایشان اجازه می‌دهند تا در روز ولنتاین زمانی را با نامزدشان سپری کنند و یا اینکه زندانیان مرد از پشت میله‌های زندان به راحتی داستان عشقشان را برای زندانیان زن تعریف کنند. درکشور فیلیپین، اکثر افراد به خیابان‌ها می‌روند و برای برگزاری جشن ولنتاین بادکنک هوا می‌کنند، طبل می‌کوبند و می‌رقصند.

 

حتما بخوانید: بهترین و جذابترین ایده های سورپرایز سالگرد ازدواج

 

کادو ولنتاین چیست؟ (برای ولنتاین چی بخرم)

کادو ولنتاین چیست؟ (برای ولنتاین چی بخرم)

یکی از سخت‌ترین کارهایی که قبل از روز ولنتاین صورت می‌گیرد، انتخاب یک هدیه مناسب برای فردی است که دوست دارید علاقه و عشق خود را به اوابرازکنید. قطعا شما هم می‌خواهید هدیه ‌ای که برای او تدارک دیده‌اید، موردعلاقه و پسند او باشد. اگر در روز ولنتاین به مراکز خرید رفته باشید، خواهید دید که اکثرمغازه‌ها هدیه‌هایی زیبا با رنگ‌ قرمز جذاب و مورد پسند همگان، برای این روز تهیه کردند. بهترین ایده کادو ولنتاین می‌تواند شامل موارد زیر باشد.

 

خرید شکلات ولنتاین

خرید شکلات ولنتاین

شکلات یکی از شیرین‌ترین کادو‌های روز ولنتاین است. این شکلات‌ها می‌تواند در جعبه‌های قلبی شکل قرار بگیرد و یا خودش به تنهایی به شکل قلب باشد تا در کنار دیگر هدایا جذابیت زیادی داشته باشد. معمولا از شکلات‌های فویلی لوکی برای جذابیت بیشتر باکس هدیه ولنتاین استفاده می‌شود.

 

حتما بخوانید:جدیدترین و بهترین جملات عاشقانه برای همسر

 

خرید شمع ولنتاین

خرید شمع ولنتاین

شمع‌هایی که برای ولنتاین تدارک دیده می‌شود، طرح‌های بسیار زیبایی دارد و چیدمان آن نیز جذاب‌تر از شمع‌های عادی است. شمع یکی از کادو‌های احساسی برای لحظات عاشقانه زندگی است. بنابر این می‌توانید یکی از آیتم‌های هدیه ولنتاین را، شمع زیبای ولنتاین انتخاب کنید و از هدیه دادن آن لذت ببرید. شمع ولنتاین بهترین گزینه در کنار سایر هدایای ولنتاین است.

 

خرید لباس و لوازم کیوت ولنتاین

خرید لباس و لوازم کیوت ولنتاین

افرادی که علاقه دارند کادوهای‌شان تکراری نباشد و یک شیء خاصی باشد، می‌توانند با خرید لباس و وسیله‌های کیوت و دوست داشتنی ولنتاین، به عشقشان ابراز علاقه کنند. البته اگر فرد مورد علاقه‌تان به رنگ قرمزعلاقه‌مند است، می‌توانید لباس قرمز برای او تهیه کنید و در جعبه‌های زیبایی تزیین کنید و آن را هدیه دهید. خرید ست چرم قرمز رنگ نیز گزینه فوق‌العاده‌ای است که می‌توانید به‌عنوان هدیه ولنتاین از آن استفاده کنید.

 

خرید پکیج ولنتاین

خرید پکیج ولنتاین

افرادی که چندان حوصله چرخ زدن برای انتخاب هدیه را ندارند، می‌توانند پکیج ولنتاین را انتخاب کنند. که این پکیج سبدها وباکس‌هایی است که داخل آن می‌تواند شامل: شکلات، آبنبات، شیرینی‌جات وعروسک‌های کوچک زیبا، مخصوص ولنتاین باشد. شما می‌توانید پکیج‌های متفاوتی را با خلاقیت و نوآوری خودتان بچینید و از هدیه دادن آن لذت ببرید.

 

خرید خرس ولنتاین

خرید خرس ولنتاین

خرید عروسک به خصوص به شکل خرس، در رنگ‌های قرمز و ابعاد مختلف، یکی از رایج‌ترین کادوهای ولنتاین است. با قرار دادن خرس ولنتاین داخل باکس‌های قلبی شکل و قرار دادن تعدادی گل طبیعی در کنار خرس عروسکی برای تزیین بیشتر و بهتر، می‌تواند هدیه‌ای بسیار زیبا در روز ولنتاین به عشقتان بدهید و خاطره شیرینی از آن ایجاد کنید. برای خرید عروسک ولنتاین 99 به اسباب بازی فروشی‌ها مراجعه کنید.

 

حتما بخوانید: عکس عروس و داماد خارجی عاشقانه [100% فوق العاده]

 

خرید گل ولنتاین

خرید گل ولنتاین

هدیه گل به شکل سبد تا شاخه گل و باکس گل یکی از زیباترین ودلنشین‌ترین هدیه‌هایی است که در کنار آن عطر و لطافت را به فرد موردعلاقه‌تان هدیه می‌دهید. برای گل ولنتاین معمولا از گل رز قرمز به صورت تک شاخه ویا دسته گل رز قرمز استفاده می‌شود. برای جذاب‌تر شدن ماجرا نیز گاهی با قراردادن گل‌ها داخل باکس‌های جعبه مانند، می‌توانید بهترین و شیک‌ترین هدیه ولنتاین را تدارک ببینید.  البته کادو ولنتاین برای آقایان جدایی از کادوهای نام برده شده می‌تواند شامل: کتونی، ساعت مچی، عطروادکلن، لوازم بهداشتی، نیز باشد. کافی است این هدایا را تهیه کنید و برای تزیین، آن‌ها را داخل باکس پراز گل قراردهید و با روبان قرمز و پاپیون تزیین کنید.

 

ویدئو ولنتاین چیست؟

در این ویدئو جدیدترین و بهترین اطلاعات را درخصوص روز ولنتاین و تاریخچه ولنتاین مشاهده می‌کنید. با ارسال این ویدئو به دوستان‌تان جدیدترین اطلاعات را دراختیار آن‌ها قراردهید.

 

خلاصه مطلب

بسیاری از جشن‌ها در تقویم‌های شمسی و میلادی وجود دارد که ولنتاین یکی از آن‌ها است. ولنتاین ۲۰۲۰ نیز مانند سایر ولنتاین‌ها با دادن هدیه و کادو ولنتاین برگزار می‌شود. شما می‌توانید با دانستن آداب و رسوم ولنتاین، شادترین و خاطره‌انگیزترین ولنتاین مبارک را داشته باشید. شما می‌توانید با یادداشت روز شمار ولنتاین یک روز خاص داشته باشید.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات مجالس
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
اینستاگرام زیبامون
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید