ایده و خلاقیت

تشریفات عروسی خوب و هرآنچه در خصوص انتخاب بهترین تشریفات باید بدانید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۰ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۲
تعداد رای‌دهندگان:
۲
۵
بزرگنمایی

انتخاب تشریفات خوب برای شما و آبروی شما در جشن عروسی اهمیت زیادی دارد. با مطالعه این مقاله تمام نکات لازم برای انتخاب تشریفات خوب را بدانید.

تشریفات عروسی یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین خدماتی‌است که عروس و داماد در برنامه ریزی عروسی خود آن‌ را انتخاب می‌کنند. تشریفات عروسی معمولاً وظیفه برگزاری جشن عروسی و همچنین تامین غذا از کترینگ تشریفات را بر عهده دارد. تشریفات عروسی در واقع جشن عروسی را مدیریت می‌کند تا همه چیز تحت کنترل باشد، برگزاری به‌موقع تمام قسمت‌های جشن عروسی، هماهنگی بین مهماندارد و نیروهای خدماتی، هماهنگی جهت تهیه مواد اولیه و طبخ و سرو غذا، چیدمان کلیه لوازم در سالن عروسی و فضای باز آن، کنترل امنیت و نظم در مراسم عروسی، همگی از وظایف مهم تشریفات عروسی است که اختلال در هریک از آن‌ها موجب بروز مشکلات متعددی در جشن عروسی می‌شود. پس بهتر است در انتخاب تشریفات عروسی خوب دقت کنید و بهترین تشریفات عروسی را انتخاب نمایید.

ویژگی مدیر تشریفات عروسی خوب

خصوصیات یک مدیر تشریفات عروسی خوب را بدانید

خصوصیات یک مدیر تشریفات عروسی خوب، تعیین می‌کند که آیا توانایی هماهنگی و قبول مسئولیت سنگینی همچون برگزاری جشن عروسی، مهم‌ترین شب زندگی شما را دارا هست یا خیر. شاید مکان دفتر تشریفات، لوکس بودن مراسم‌های قبلی که توسط تشریفات برگزار شده‌است و یا افرادی که تشریفات را به شما معرفی کرده‌اند، همگی از آن تعریف نموده باشند، اما توجه داشته باشید که هیچ‌یک از این‌ها ملاک خوبی برای انتخاب تشریفات به‌صورت چشم بسته نیست. چرا که شناخت رفتاری مدیر تشریفات از مهم‌ترین گام‌های انتخاب تشریفات عروسی خوب است. چرا‌که عدم توانایی مدیریت، مسئولیت‌پذیر نبودن، بی‌برنامه بودن و عدم تمرکز یک مدیر تشریفات موجب ازبین رفتن تمام زحمات شما در برگزاری جشن عروسی مطلوب است. برعکس خصوصیات یک مدیر تشریفات عروسی خوب، بسیار آن‌تایم، خوش قول، مسئولیت‌پذیر، قدرت مدیریت مطلوب و تمرکز بالا در شنیدن نیازهای شما است. یک مدیر تشریفات عروسی خوب، استرس شما را برای برگزاری جشن عروسی مطلوب، درک می‌کند و با توضیح تمام مراحل برگزاری جشن عروسی، استرس درونی شما را کاهش خواهد داد. همچنین با نشان دادن نمونه‌های واقعی از جشن عروسی که توسط آن تشریفات برگزار می‌گردد، نگرانی شما از نتیجه کار توسط آن تشریفات را کاهش می‌دهد. همه‌ی این اقدامات و وجدان کاری بالای مدیر تشریفات موجب می‌شود که به‌عنوان یک مدیر تشریفات عروسی خوب شناخته شود.

تشریفات عروسی خوب

ویژگی‌ های تشریفات خوب چیست؟

معمولاً هر تشریفاتی که در سطح مطلوبی، ارائه خدمات نماید و موفق به جلب رضایت عروس، داماد و خانواده‌هایشان شود، به‌عنوان تشریفات خوب شناخته می‌شود. تشریفات خوب، تمام نیازهای مشتری را مو به مو گوش می‌کند، ضمن درک تمام نیازهای مشتری و پتانسیل‌های خود در برآورده نمودن آن نیازها، اقدام به برآورد قیمت جهت برگزاری مراسم عروس و داماد می‌کند. معمولاً از ویژگی های تشریفات خوب، دسترسی به تیم‌های اجرایی قوی است. در صورتی که یک تشریفات، نیروهای خدماتی قوی، مودب و منظم نداشته باشد، تحت هیچ شرایطی، حتی با برنامه‌ریزی دقیق نیز، قادر به برگزاری جشن عروسی مطلوبی نخواهد بود. چرا که عدم تبهر و هماهنگی بین نیروهای خدماتی تشریفات، در انتخاب تشریفات خوب بسیار مورد توجه است؛ و شما هرچند حرفه ای باشید، اما امکان همکاری با نیروهای خدماتی حرفه‌ای را نداشته باشید، تلاشتان بیهوده است. حرف شنوی نیروهای خدماتی و تیم اجرایی، قدرت مدیریت مدیر تشریفات و همچنینن درک نیازهای مشتری و توجه به جزئیات از مهم‌ترین ویژگی های تشریفات خوب است.

دارا بودن پکیج های ارائه خدمات تشریفات کامل در سطوح مختلف

دارا بودن پکیج های ارائه خدمات تشریفات کامل در سطوح مختلف

یکی از ویژگی‌های مهم تشریفات خوب، بستن حرفه‌ای پکیج‌ های ارائه خدمات است. بسیار دیده شده‌است که پکیج‌ های ارائه خدمات تشریفات به‌گونه‌ای نوشته شده‌است که مشتریانی که استاندارد مطلوبی مدنظر دارند، مجبور به انتخاب تنها یکی دو پکیج با قیمت بالا هستند، تا به استانداردهای خود دست پیدا کنند. درواقع هزینه خدماتی را می‌دهند که مورد نیازشان نیست، اما به دلیل اشتباه بستن پکیج های خدماتی در تشریفات مجبور به این‌کار می‌شوند. چنین تشریفاتی ویژگی تشریفات خوب را ندارد. چرا‌که از ویژگی های مهم تشریفات خوب، ارائه پکیج های کامل و مطلوب با قیمت‌های متفاوت است. نه به گونه‌ای که، به عمد، مشتری را محدود به انتخاب از بین چند پکیج پرهزینه نمایند.

ارائه هزینه های مشخص برای پکیج های کامل تشریفات

معمولاً زمانی که به تشریفات مراجعه می‌کنید، لیستی از پکیج‌های مختلف به شما ارائه می‌شود که هزینه دریافت هریک از آن‌ها مشخص است، مشکل زمانی ایجاد می‌شود که برخی تشریفاتی‌ها موارد الزامی را از پکیج حذف می‌کنند و پس از عقد قرارداد، ضرورت استفاده از آن‌ها را به شما اطلاع می‌دهند. همین امر موجب تحمیل هزینه‌های بسیاری به مشتری خواهد شد. پس می‌توان گفت ارائه هزینه های مشخص برای پکیج های کامل تشریفات، یکی از ویژگی‌های مهم یک تشریفات خوب است.

تشریفات عروسی

مشخص نمودن هزینه های مربوط به گل آرایی جشن عروسی و اهمیت به آن

یکی از زیبایی‌هایی که در هنگام ورود به جشن عروسی‌ها دیده‌اید و سال‌ها در ذهنتان باقی‌ماند‌ه‌است، گل آرایی جشن عروسی است. گل آرایی جشن عروسی، اگر باکیفیت و مطلوب انجام شود، نتیجه فوق‌العاده‌ای در سالن جشن عروسی و ورودی‌ها خواهد داشت و همچنین پلان‌های بسیار زیبایی در فیلم‌برداری و عکاسی خواهید داشت. پس حتماً تمام پارامترهای مهم مربوط به گل آرایی را با تشریفات مطرح نموده و از درج آن در قرارداد مطمئن شوید. مشخص نمودن هزینه گل‌آرایی مورد نظر شما به‌طور دقیق ممکن نیست، اما درج حدود هزینه گل آرایی در قبال نوع گل آرایی مدنظر شما یکی از مهم‌ترین تعهدات تشریفات است. تشریفات خوب از انجام این‌کار هیچ ممانعتی نمی‌کند، اما برخی تشریفات‌ها با آوردن بهانه‌های مختلف از ارائه حدود قیمت این خدمات خودداری می‌کنند و یا گاهاً بدون درنظر گرفتن وجدان کاری، در زمان اجرای گل آرایی از گل‌های بی‌کیفیت استفاده می‌کنند و در روز عروسی هیچ کاری از شما ساخته نیست. سعی کنید در انتخاب تشریفات عروسی دقت کنید.

صداقت و نیازسنجی از ویژگی های تشریفات خوب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تشریفات خوب، داشتن صداقت در ارائه اطلاعات است. در پروسه جشن عروسی، معمولاً زوج‌ها هیجان بسیار زیادی تجربه می‌کنند و ممکن است درخواست‌هایی داشته باشند که در زمان عقد قرارداد با تشریفات فراموش کنند و یا با عدم صحبت درخصوص آن، امکان سواستفاده به تشریفات نامطمئن، دهند.  صداقت تشریفات خوب حکم می‌کند، بر اساس تجربه، تمام نکاتی که ممکن است برای عروس و داماد اهمیت داشته‌باشد و دانستن آن درانتخاب مطلوب به آن‌ها کمک کند، را بیان کنند. همچنین نیازسنجی دقیق انتظارات عروس و داماد، موجب می‌شود که تنها بابت چیزهایی که لازم دارند هزینه پرداخت کنند و به‌صورت هیجانی هزینه‌های زیادی بابت غیرضروری‌ترین خدمات نکنند. عدم صداقت تشریفات ضرر و زیاد مالی و حتی آبروریزی در‌پی دارد، پس به این نکته بسیار دقت کنید و سراغ مدیران تشریفاتی که با حرافی قصد جلب اطمینان شمارا دارند، نروید. صداقت و نیازسنجی تشریفات موجب کاهش هزینه‌ها و دریافت خدمات مطلوب می‌شود.

مدیریت بحران تشریفات عروسی

توانایی مدیریت بحران توسط تشریفات

مراسم‌هایی مانند همایش‌ها، کنفرانس‌ها و جشن‌های عروسی، به دلیل اهمیت فراوانی‌که دارند، نیازمند دارا بودن مسئول اجرایی با توانایی مدیریت بحران هستند. مسئول اجرایی در جشن عروسی‌ها، همان تشریفات است. تشریفات لازم است توانایی مدیریت بحران داشته‌باشد تا در صورت بروز هر اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای، روند برنامه‌های عروسی را یک به یک انجام داده و پیش‌ببرد. وقایعی مانند بارش باران زیاد، قطع برق، خرابی سیستم گرمایش یا سرمایش سالن، خراب شدن کیک عروسی و... همگی در صورت عدم وجود تشریفات با توانایی مدیریت بحران، تبدیل به معذل شده و ممکن است عروسی، یک شب به‌یاد ماندنی را تلخ کنند.

دسترسی به مشتریان سابق تشریفات

فراهم نمودن امکان دسترسی به مشتریان سابق تشریفات

معمولاً یک تشریفات حرفه‌ای، دارا سایت یا صفحات اجتماعی‌است. شما قادر هستید در صفحه اینستاگرام که از رایج‌ترین این شبکه‌های اجتماعی‌ است، با دیگر مشتریان این تشریفات ارتباط برقرار نمایید و در خصوص سابقه برگزاری مراسم جشن عروسی از آن‌ها بپرسید. اما در صورتی‌که به پیج اینستاگرام تشریفات مراجعه نمودید و با کامنت‌های بسته، بدون امکان درج نظر در خصوص پست‌ها مواجه شدید، به سابقه درخشان تشریفات اندکی تردید کنید و تحقیق بیشتری قبل از عقد قرارداد با آن تشریفات نمایید.

ادب و احترام تشریفات

رعایت ادب و رفتار خوش و محترمانه

حتماً برای شما اتفاق افتاده که به مراسم عروسی دوست یا آشنایان خود رفته باشید و برخورد نامطلوبی از نیروهای خدماتی با یک‌دیگر دیده‌باشید. این اتفاق ناخوش‌آیند بسیار رایج است. معمولاً مسئول تشریفات،سرمهماندارد یا پرسنل خدماتی، به طور کامل توجیه نشده‌اند و بدون درنظر گرفتن رعایت ادب و رفتار خوش و محترمانه با یک‌دیگر و یا میهمانان، برخوردهای نه چندان مطلوبی بروز می‌دهند. تاکید به رفتاری مودبانه و خوش برخورد در زمان برگزاری جشن عروسی اهمیت فراوانی دارد. حتماً رفتار خوش و رعایت ادب را در درجه اول، در برخورد مدیر تشریفات درنظر بگیرید و پس از آن به رعایت آن توسط سایر پرسنل تاکید نمایید.

تست زنده مراسم عروسی

تست زنده کیفیت جشن عروسی

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید در خصوص کیفیت تشریفات و کترینگ تصمیم بگیرید، تست زنده است. این اصطلاح زمانی استفاده می‌شود که تشریفات به شما اجازه شرکت در مراسمی را می‌دهد که توسط خودش برگزار می‌گردد. بدین ترتیب شما می‌توانید ضمن مراجعه حضوری به جشن عروسی واقعی، نحوه پذیرایی، نحوه برخورد با میهمانان، کیفیت گل‌آرایی، کیفیت غذا، کیفیت سرویس‌دهی، نحوه ارائه سرویس‌هایی مانند آتش بازی، یخ خشک، نحوه مدیریت سالن و برخورد با میهمانان، نحوه برخورد پرسنل خدمات با میهمانان و یکدیگر، چگونگی مدیریت زمان در جشن عروسی  و برگزاری بخش‌های مختلف برنامه عروسی، همگی را بررسی نموده و سوالات خود را در خصوص آن از مسئول تشریفات بپرسید، سپس با خیالی آسوده تشریفات عروسی خود را انتخاب کنید.

 

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات مجالس
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
اینستاگرام زیبامون
نظرات کاربران روی این مقاله
نظر خود را ثبت کنید